Pages Navigation Menu

drewno opałowe bukowe cena

Szczegóły też mają znaczenie czyli jak malować bez potknięć?

Szczegóły też mają znaczenie czyli jak malować bez potknięć?

Malowanie pomieszczeń w domu to bardzo popularny i wydawałoby się prosty sposób na odnowienie wnętrza lub zmianę wystroju. Czy aby na pewno? Sprawdź poniższe wskazówki a znajdziesz odpowiedzi na drążące cię pytania, np. jak malować stare ściany, czy pędzel ma znaczenie itd. Wyjaśnią one dlaczego niektóre rzeczy się nie udają i co robisz źle.

Użyj odpowiedniego pędzla i pociągnięć

Malarze amatorzy mają tendencję do oklejania każdej krawędzi, aby chronić się przed błędnym pociągnięciem. Ale może to powodować własne problemy, jeśli farba wycieka pod taśmą lub jeśli zerwiesz ją podczas jej usuwania. Bardziej wydajne jest użycie pochylonych pędzli, które rysują prostą linię, gdy są ustawione na krawędzi. Prawidłowe użycie zakrzywionej szczotki pozwala zaoszczędzić wiele godzin na konfiguracji i poprawkach. Pędzle ustawione pod kątem przydają się również do wycinania wzdłuż rogów i sufitów oraz wokół wykończenia, gdzie wałki mogą rysować. Wypełnij kilka centymetrów w tych miejscach, a następnie połącz linię z polem, przewracając je. Zachowaj mokrą krawędź, aby uniknąć ciemnych plam lub szarpnięć farby.
Podczas malowania pamiętaj, aby się poruszać: połóż farbę na ścianie, wyrównaj w miejscu ciężkim i kontynuuj. Nie wykonuj pociągnięć pędzlem w przód iw tył i nie marnuj czasu, aby pierwsza warstwa wyglądała idealnie (tak się nie stanie). Na koniec weź wskazówkę od profesjonalistów i zawsze miej w kieszeni wilgotną szmatkę, aby szybko pozbyć się błędów. Nawet najlepsi malarze czasami malują poza liniami.

Pokryj podłogi i sprzęt

Po usunięciu wszelkich fototapet i odsunięciu mebli od ścian, połóż na meblach i podłodze plandeki płócienne (bardziej chłonne i mniej śliskie niż plastikowe). Za pomocą taśmy malarskiej przymocuj brzegi. Odkręć wszystkie płytki przełączników i osłony gniazdek elektrycznych, a pozostałe przełączniki i otwory zaklej taśmą malarską. Umieść taśmę wokół innego sprzętu, którego nie można usunąć. Po zdjęciu osłon elektrycznych włóż śruby z powrotem do urządzeń, aby się nie zgubiły.

Wyszlifuj wszystkie powierzchnie

Zawsze dokładnie przeszlifuj i pomaluj sufit (wykonując te same czynności) przed przystąpieniem do naprawy ścian. Używając szlifierki do biegunów wyposażonej w papier o ziarnistości 120 przeszlifuj ściany (pamiętaj o założeniu maski przeciwpyłowej). Przesuwaj szlifierkę na boki, przesuwając się od góry do dołu. Zastosuj średni nacisk. Zmieniaj papier, gdy żwir zostanie zatkany kurzem. Usuń nierówności lub krople z malowanej listwy za pomocą skrobaka. Zakończ za pomocą zwilżonej gąbki drobnoziarnistej czyszcząc powierzchnię. Używając odkurzacza na mokro / sucho, usuń cały kurz ze ścian i wykończenia. Umyj ściany gąbką, używając ciepłej wody i płynu do naczyń. Wyszoruj tłuste lub woskowate plamy. Wytrzyj wszystko po raz ostatni czystą wodą.