Pages Navigation Menu

drewno opałowe bukowe cena

Lepszy niż ekogroszek? Produkcja biopelletu – piece na pellet

Lepszy niż ekogroszek? Produkcja biopelletu – piece na pellet

Ekogroszek jest coraz popularniejszy w naszym kraju. Najczęściej ludzie grzeją w domach piecami na węgiel, jednak ci, którzy decydują się na bardziej ekologiczny piec, grzeją ekogroszkiem. Popularność zyskuje również pellet i warto jak najbardziej się nim zainteresować.

Jaki jest koszt pieca na pellet?

Produkcja biopelletu jest stosunkowo ekologiczna. Uzyskuje się go w trakcie produkcji na przykład mebli. Jest więc to wykorzystywanie odpadów. Piece na pellet nie należą do najtańszych. Są one jednak w podobnych cenach jak piece na ekogroszek. Oczywiście mamy różne rodzaje pieców w zależności od klasy ekologicznej. Jeśli jednak mówimy o piątej, najwyższej dziś klasie ekologicznej pieców, to ceny są na praktycznie równym poziomie.

Czemu lepszy, niż ekogroszek?

Pellet jest od ekogroszku lepszy pod tym względem, że nie pozostawia tak dużej ilości popiołu. Z jednej tony pelletu mamy około 15 kilogramów popiołu. Ekogroszek natomiast jest w stanie pozostawić nawet 150 kilogramów z tony paliwa. Jest więc to naprawdę bardzo duża różnica. Gdy dodamy do tego to, że pellet nie brudzi tak kotłowni jak ekogroszek, to wybór wydaje się być oczywisty!