Pages Navigation Menu

drewno opałowe bukowe cena

Jakie wybrać ogrzewanie?

Jakie wybrać ogrzewanie?

Istnieją 3 rodzaje ogrzewań: wodne, elektryczne i powietrzne. Każde z nich ma swoje wady i zalety, jednak najważniejszym profitem jest ciepło, które zostaje dostarczane do naszych stóp. W dzisiejszym artykule powiemy sobie o podstawowych zaletach ogrzewania podłogowego, bo takich jest całkiem sporo. Zapraszamy!

Zalety ogrzewania podłogowego

Będziemy od razu z Tobą szczerzy – nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale bardzo skuteczne i liczba zalet zdecydowanie przewyższa wady. Jeżeli chcesz zadbać o swoje stopy w zimowe czy to jesienne wieczory, a przy okazji wiesz, że musisz wykonać gruntowny remont własnego mieszkania, to taka opcja jest jak najbardziej dla Ciebie. Powiedzmy sobie teraz parę słów o cechach poszczególnych typów ogrzewania.

Ogrzewanie elektryczne polega na rozłożeniu kabli, bądź specjalnej maty grzewczej pod podłożem, aby nagrzewała naszą podłogę. O ile zwykłe kable czy też maty potrafią długo się nagrzewać, to folia grzewcza potrafi bardzo szybko rozgrzać podłogę i jest to najlepsze rozwiązanie. Taki rodzaj ogrzewania wpływa na wysokość rachunków za energię, natomiast potrafi zapewnić nam ogrzanie naszego mieszkania za pomocą zainstalowania takich rozwiązań w ścianach i sufitach, dzięki czemu nie będziemy mieć do czynienia ze spalinami, oraz nie będziemy musieli martwić się o to, czy w naszym C.O pali się wystarczająco i na jak długo to wystarczy. Co prawda można zastosować ogrzewanie wodne, które będzie podpięte do naszego pieca, natomiast nie jest to tanie rozwiązanie, ale rury o wiele szybciej potrafią nagrzać podłogę.

Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe to ekologia, bo możemy również uzupełnić je o kolektory słoneczne. Ponadto rozwiązanie takie jest estetyczne i nie zajmuje miejsca w naszym domu, a jego sterowanie jest bardzo proste, bo odbywa się za pomocą czujników temperatury, którą dowolnie możemy zwiększyć. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które nie spowoduje pożaru, oraz producenci szacują, że to rozwiązanie nawet do 100 lat eksploatacji.