Pages Navigation Menu

drewno opałowe bukowe cena

Ekologiczne ogrzewanie. Kotły i piece gazowe – Szczecin

Ekologiczne ogrzewanie. Kotły i piece gazowe – Szczecin

Ogrzewanie może być tanie, albo ekologiczne. Czy jest szansa na stosunkowo tanie i ekologiczne ogrzewanie? Oczywiście, że tak. Wszystko jednak zależy od tego, jak bardzo energooszczędny dom posiadamy.

Ogrzewanie gazowe

Kotły gazowe stają się coraz popularniejsze. Ich ceny nie są wysokie i tak naprawdę taki kocioł możemy kupić za połowę ceny kotła na ekogroszek bądź pellet. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że piece gazowe mają sens tylko w miejscach, do których gaz ziemny jest doprowadzony. Tam gdzie go nie ma, można oczywiście grzać gazem z butli, dużego zbiornika zewnętrznego, jednak jest to wyższy koszt, niż w przypadku gazu z rur.
Ogrzewanie gazowe jest bardzo popularne szczególnie w miastach. Szczecin, Kraków, Katowice, a także wiele innych mniejszych i większych miast, posiada rozbudowaną sieć gazową. Wszyscy zyskujemy na tym, że ogrzewamy domy ekologicznym paliwem, a także nie musimy dokładać do pieca. Piec gazowy jest praktycznie bezobsługowy. Tylko od czasu do czasu będziemy musieli sprawdzić czy wszystko działa tak jak powinno. Tak to zapomnimy, że w ogóle mamy piec i grzejemy w naszych domach.