Pages Navigation Menu

drewno opałowe bukowe cena

Lustro jako forma użytkowa i dekoracyjna

Lustro jako forma użytkowa i dekoracyjna

Lustro to od wieków niezbędny element wyposażenia każdego mieszkania. Ten jeden z najstarszych wynalazków ludzkiej cywilizacji pełni nie tylko funkcję, stanowi przede wszystkim nieodzowny dodatek do każdego wnętrza. Mało kto wie, że pierwsze z nich tworzone były z polerowanego kamienia, następnie z metalu, a dopiero pierwsze szklane lustra pojawiły się w I w. n.e. Dowodzi to tylko faktu, że już starożytni cenili sobie zwierciadła i czuli potrzebę sprawdzania swojego wyglądu nie tylko w tafli wody w rzece czy jeziorze, ale również i w domu. W dawnych czasach na lustro mogli pozwolić sobie tylko najzamożniejsi. Był to towar wyjątkowo drogi i rzadki. Lustra na dużą zaczęto produkować dopiero w okresie rewolucji przemysłowej.

Lustra obecnie stanowią nieodłączny element aranżacji każdego mieszkania. Jest to komponent niezbędny w łazience, przedpokoju czy sypialni. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie domu bez lustra w którym moglibyśmy się przejrzeć. Oprócz oczywistej formy użytkowej nie należy zapominać, jak ważną pełni funkcję dekoracyjną. Dobrze dobrana rama i rozmiar zwierciadła ma ogromny wpływ na wystrój wnętrza. Odpowiednie lustro nie tylko powiększy i doświetli pomieszczenie, ale i doda mu klasy i uroku.

Firma Koremba posiada w swojej ofercie zróżnicowany wybór wyrobów szklanych, jak i luster. Dwudziestoletnie doświadczenie w obróbce i montażu elementów szklanych i metalowych pozwoliło na tworzenie luster z najwyższymi standardami jakości z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Współpraca  z szerokim gronem projektantów i artystów owocuje w artykuły nowoczesne i atrakcyjne, będące ozdobą każdego wnętrza. Prostokątne, okrągłe, stojące czy wiszące, małe czy duże w Koremba Lustra Kraków znajdziesz idealnie dopasowane do Ciebie lustro.