Pages Navigation Menu

drewno opałowe bukowe cena

Meble z białej płyty – dlaczego warto?

Meble z białej płyty – dlaczego warto?

Biel to kolor, który bardzo wiele osób wybiera w różnych odcieniach do swojego domu. Nie zawsze jednak udaje się znaleźć dokładnie ten wymarzony odcień bieli do swojego wnętrza, aby pasował on do reszty aranżacji. Dlatego dobrym rozwiązaniem są płyty meblowe w różnych odcieniach bieli, z których samodzielnie można skonstruować porządną półkę lub stolik.

Jakie meble można zrobić samodzielnie?

Dobry majsterkowicz, który ma wystarczająco dużo czasu, będzie w stanie samodzielnie zrobić z płyty meblowej nawet tak skomplikowane rzeczy jak zabudowa kuchenna czy szafa z drzwiami przesuwnymi do przedpokoju. Takie własnoręcznie robione meble to olbrzymia satysfakcja, oszczędność pieniędzy i możliwość zdobycia czegoś, czego nie ma nikt inny, szczególnie cennego w niewymiarowych mieszkaniach. Najczęściej samodzielnie wykonuje się proste półki i regały – na przykład na książki lub zabawki do pokoju dziecięcego, ale również stoliki czy ławeczki.

Dlaczego warto?

Dobrej jakości płyta meblowa biała to już połowa sukcesu – można zakupić ją przyciętą na dowolny wymiar w dobrym sklepie meblowym, i zdecydowanie warto to zrobić. Jest ona tańsza niż lite drewno, bo zrobiona z drewnianych wiórów sprasowanych gładko i wykończonych specjalnym laminatem w dowolnym kolorze, dzięki któremu nie ma potrzeby malować mebla. Z płyty meblowej możemy wykonać na przykład meble dwu- lub trzykolorowe, których nie uda się dostać w żadnym sklepie. Jeśli na przykład masz chęć na regał z białym korpusem i plecami oraz grafitowymi półkami wewnętrznymi – możesz wykonać go samodzielnie. Białe meble są bardzo pożądane, szczególnie te z białej płyty. Jest ona tania, lekka, a przy tym trwała. Wykonując samodzielnie meble lub zlecając komuś te z białej płyty, można uzyskać bardzo ciekawy, nowoczesny efekt. A biały kolor jest niezwykle pożądany w wielu współczesnych wnętrzach – jasne kolory pasują do wszystkiego, dają wrażenie jasności i czystości, które jest szczególnie mile widziane w niewielkich mieszkaniach w bloku.