Pages Navigation Menu

drewno opałowe bukowe cena

Stół i krzesła do kuchni w stylu prowansalskim

Stół i krzesła do kuchni w stylu prowansalskim

Styl prowansalski to bardzo oryginalny i elegancki styl aranżacji, wokół którego trudno przejść obojętnie. Idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu w takich przestrzeniach jak kuchnia lub jadalnia. Styl prowansalski to przede wszystkim bardzo stylizowane meble z efektownymi zdobieniami, a swoją stylistyką nawiązują do słonecznej i przepełnionej zapachami Prowansji – jednego z najchętniej odwiedzanych regionów Francji. Meble w stylu prowansalskim to elegancka francuska wieś, które delikatnie przeniknęła do współczesnych trendów wnętrzarskich.

Stół i krzesła prowansalskie idealnie wpisują się w koncepcję tego stylu. Bardzo często nadaje im się efektu postarzania, co wpływa na elegancję i wyjątkowość tego rozwiązania. Głównym kolorem Prowansji pozostaje biel, która symbolizuje niewinność, czystość oraz niespieszny styl życia. Stół i krzesła do kuchni prowansalskiej to solidność wykonania, trwałość i najczęściej materiały z litego drewna.

Elegancja i klasa w naszej kuchni

Postarzany, mocny i solidny stół z drewna to główny element prowansalskiej kuchni. Wokół niego bardzo często znajdują się również drewniane krzesła, które są delikatnie profilowane i idealnie dopełniają cały zestaw. Prowansalska kuchnia świetnie sprawdza się w dużych przestrzeniach, w domach jednorodzinnych lub w mieszkaniach o dużej powierzchni. Meble w stylu prowansalskim bardzo często stają się głównymi elementami całej aranżacji domowej, dzięki czemu stają się głównym miejscem spotkań rodziny oraz znajomych.

Niewinność harmonia stylu w połączeniu z wyjątkową elegancją sprawiają, że w stylu prowansalskim idealnie się odpoczywa i zbiera siły na kolejne dni. Solidność mebli sprawia, że można cieszyć się ich estetyką przez wiele lat i nigdy się to nie znudzi. Biała kolorystyka mebli doskonale kontrastuje z różnymi dodatkami i kolorami, jednocześnie dodając światła i wyjątkowego blasku całemu domowi. Kuchnia w stylu prowansalskim to doskonałe połączenie elegancji, stylu i praktycznych rozwiązań. To marzenie wielu gospodyń.